Fundacja Centrum Praw Kobiet

Przejdź do strony głównej serwisu

Reklama

petycja2

Gdzie szukać pomocy

22 621 35 37

TELEFON ZAUFANIA

600 070 717

TELEFON INTERWENCYJNY

 

Wybierz serwis

Wybierz serwis

Wyszukiwarka

Reklama

petycja2

Nasza biblioteka

  • Od przemocy ekonomicznej do niezależności
    Od przemocy ekonomicznej do niezależności
Jesteś tutaj:

Treść strony

EDUKACJA FINANSOWA DLA KOBIET - OFIAR PRZEMOCY

Trudna sytuacja materialna i lęk przed życiem w ubóstwie jest jedną z głównych przyczyn, dla których wiele kobiet nie odchodzi z krzywdzącego związku. Kobiety często rezygnują z własnego szczęścia dla dobra swoich dzieci – w obawie, że same nie będą w stanie zapewnić im godnego i szczęśliwego życia. W efekcie cierpią zarówno one same, jak ich dzieci, wychowywane w atmosferze przemocy, co niemal zawsze prowadzi do trwałych zaburzeń emocjonalnych i problemów w życiu ich przyszłych rodzin. 

Dzięki współpracy merytorycznej i wsparciu finansowemu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, Centrum Praw Kobiet w 2011 zaczęło realizować autorski program edukacyjno-poradniczy skierowany do kobiet doświadczających przemocy oraz dziewcząt z grup marginalizowanych społecznie, m.in. z powodu  przemocy w rodzinie.

Głównym celem programu jest pogłębienie wiedzy, podniesienie kompetencji i ukształtowanie umiejętności dziewcząt i kobiet w dziedzinie gospodarowania finansami osobistymi, w zakresie rozsądnego korzystania z pożyczek i kredytów bankowych, zarządzania budżetem domowym oraz planowania przyszłości finansowej – w tym również zabezpieczania się przed ryzykowanymi decyzjami finansowymi i ich skutkami.

Zarówno dziewczęta, jak i dorosłe kobiety, które biorą udział w naszym programie, dzięki uzyskaniu wiedzy, kompetencji i umiejętności umożliwiających im samodzielne radzenie sobie w sprawach finansowych, zwiększają swoje szanse na uzyskanie niezależności materialnej. Wolne od obaw o przyszłość, mogą odważniej decydować o swojej przyszłości i opuścić stosującego przemoc męża lub partnera. Poprawią w ten sposób życie swoje i swoich dzieci. Celem szkoleń przeznaczonych dla dziewcząt z rodzin, w których panuje przemoc, jest zwiększenie ich szansy na lepsze i niezależne życie w przyszłości oraz zmniejszenie prawdopodobieństwa związania się ze stosującym przemoc mężczyzną.

Obecnie w ramach Drugiej Edycji Programu, która potrwa do sierpnia 2013, oprócz warsztatów edukacyjnych odbywają  się m.in. spotkania z komornikami.

Więcej na temat budowania niezależności finansowej kobiet znajdziesz na specjalnej stronie CPK-Finanse: http://www.finanse.cpk.org.pl/

Sonda internetowa

Czy zdarzyło Ci się być ofiarą przemocy fizycznej (np. bicie, popychanie, szarpanie) ze strony męża/partnera?
oddane głosy: 4203

Newsletter

Chcę otrzymywać wiadomości dotyczące aktywności w poszczególnych programach Centrum Praw Kobiet

Materiały promocyjne

Ministerstwo Sprawiedliwości
Miasto Stołeczne Warszawa
Fundacja Kronenberga
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Ambasada USA w Warszawie
Daphne Programme
Bank BPH
Miasto Żyrardów
Miasto Gdańsk
Miasto Wrocław
Miasto Świdnica
Urząd Miasta Łódź
Europejski Fundusz Spójności
Norway Grants
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej