Fundacja Centrum Praw Kobiet

Przejdź do strony głównej serwisu

Reklama

petycja2

Gdzie szukać pomocy

22 621 35 37

TELEFON ZAUFANIA

600 070 717

TELEFON INTERWENCYJNY

 

Wybierz serwis

Wybierz serwis

Wyszukiwarka

Reklama

petycja2

Nasza biblioteka

Jesteś tutaj:

Treść strony

BEZPIECZNE SCHRONIENIE

Fundacja Centrum Praw Kobiet prowadzi Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy

Prowadzone dotychczas przez Fundację Centrum Praw Kobiet schronisko TEMIDA przekształciło się od listopada 2008 r. w Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar Przemocy w Rodzinie.

Adres ośrodka jest utajniony z uwagi na bezpieczeństwo przebywających w nim kobiet i dzieci. Podstawowym celem działania ośrodka jest zapewnienie schronienia osobom zmuszonym do opuszczenia domu ze względu na stosowanie wobec nich przemocy.

Ośrodek udziela indywidualnego wsparcia w zakresie pomocy psychologicznej i terapeutycznej. Odbywa się to głównie w formie konsultacji psychologicznych oraz terapii krótkoterminowych. Prowadzone są także grupy edukacyjno - terapetyczne. Celem grupowych form terapii jest możliwość uzyskania emocjonalnego oparcia poprzez podzielenie się z innymi uczestniczkami doświadczeniami związanymi z przemocą.

Ośrodek udziela także wsparcia w szerokim zakresie działań zmierzających do zmiany sytuacji życiowej, udzielając konsultacji w zakresie poradnictwa socjalnego oraz pomocy przy rozwiązywaniu problemów socjalnych, rodzinnych i zawodowych. Ponadto podejmowane są interwencje kryzysowe w sytuacjach, gdy dochodzi do nieprawidłowości w stosowaniu prawa i działaniu poszczególnych instytucji. W działanie ośrodka wpisane jest także towarzyszenie kobietom w kontaktach z instytucjami, których kompetencje obejmują pomoc osobom dotkniętym problemem przemocy.

Kobiety mogą korzystać z poradnictwa prawnego prowadzonego na rzecz ośrodka w siedzibie fundacji CPK. Prawnicy udzielają pomocy w zakresie porad w sprawach rodzinnych, alimentacyjnych, rozwodowych i karnych. Ośrodek współfinansowany jest ze środków budżetu państwa przekazywanych przez Urząd Miasta Warszawa. Został wyremontowany i przystosowany do zamieszkiwania przez ok. 30 matek z dziećmi. Zespół pracowników ośrodka współtworzy: dwóch pracowników pierwszego kontaktu, pracownik socjalny, psycholog dziecięcy, psycholog dla kobiet, prawnik, psycholodzy prowadzący grupy oraz prawnicy Fundacji CPK.

 

KONTAKT DO OŚRODKA

Kierowniczką ośrodka jest p. Magdalena Pietrowska

Kontakt: Magdalena Pietrowska, tel. kom. 606 256 790

dyżur w siedzibie fundacji: każdy wtorek 10:00 – 13:00

Sonda internetowa

Czy zdarzyło Ci się być ofiarą przemocy fizycznej (np. bicie, popychanie, szarpanie) ze strony męża/partnera?
oddane głosy: 4200

Newsletter

Chcę otrzymywać wiadomości dotyczące aktywności w poszczególnych programach Centrum Praw Kobiet

Materiały promocyjne

Ministerstwo Sprawiedliwości
Miasto Stołeczne Warszawa
Fundacja Kronenberga
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Ambasada USA w Warszawie
Daphne Programme
Bank BPH
Miasto Żyrardów
Miasto Gdańsk
Miasto Wrocław
Miasto Świdnica
Urząd Miasta Łódź
Europejski Fundusz Spójności
Norway Grants
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej