Fundacja Centrum Praw Kobiet

Przejdź do strony głównej serwisu

Reklama

petycja2

Gdzie szukać pomocy

22 621 35 37

TELEFON ZAUFANIA

600 070 717

TELEFON INTERWENCYJNY

 

Wybierz serwis

Wybierz serwis

Wyszukiwarka

Reklama

petycja2
Jesteś tutaj:

Treść strony

Informacje o poszczególnych warsztatach znajdują się w lewym menu.

Misja Akademii Rozwoju Osobistego dla Kobiet

Centrum Praw Kobiet od ponad 21 lat wspiera kobiety w trudnych sytuacjach życiowych związanych w szczególności z przemocą jakiej doznają ze strony swoich partnerów, świadcząc im pomoc prawną, psychologiczną i socjalną, prowadząc telefon zaufania i telefon interwencyjny dla kobiet doświadczających przemocy oraz grupy wsparcia i warsztaty edukacyjne. Prowadzimy również kampanie społeczne i działania edukacyjne skierowane do różnych kręgów społecznych i wielu grup zawodowych. Ich głównym celem jest zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy oraz dyskryminacji ze względu na płeć. Działamy również na rzecz lepszego prawa i rozwiązań instytucjonalnych, które chroniłyby kobiety przed przemocą i dyskryminacją i tworzyły sprzyjające warunki rozwoju we wszystkich sferach życia. 
Od jakiegoś czasu dostrzegamy jednak potrzebę poszerzenia naszej oferty i skierowania jej do kobiet, które nie mają za sobą trudnych doświadczeń związanych z przemocą, ale utraciły wiarę w siebie lub uskarżają się na złe samopoczucie z innych powodów oraz tych, które po prostu chcą lepiej poznać siebie i zatroszczyć się o swój rozwój. Postanowiłyśmy organizować warsztaty, których celem będzie rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty kobiet. Uczestniczki warsztatów uzyskają szansę na trwałą poprawę jakości życia poprzez lepsze poznanie siebie, własnych potrzeb i możliwości oraz poprawę relacji z innymi ludźmi. 
Do udziału w warsztatach zapraszamy oczywiście również kobiety, które uporawszy się z sytuacją kryzysową, chcą się dalej rozwijać, zadbać o siebie i swoje zaniedbane do niedawna potrzeby. Nasze warsztaty pomogą Wam odbudować poczucie własnej wartości, poradzić sobie z samotnością i problemami w relacjach z ludźmi, rozwinąć zdolności i talenty i odnaleźć w sobie siłę do nowego życia. 
Zdajemy sobie sprawę, że rynek oferuje wiele różnych warsztatów psychologicznych i nie zawsze łatwo jest wybrać taki, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Liczymy, że wybierzecie naszą ofertę i wesprzecie tym samym rozwój Fundacji, która każdego roku pomaga nieodpłatnie kilku tysiącom kobiet znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. 
Sposób finansowania organizacji pozarządowych oparty na rocznych dotacjach, gdzie względy formalno –biurokratyczne są ważniejsze od rzeczywistych efektów pracy organizacji i zadowolenia klientek, nie sprzyja lub wręcz uniemożliwia utrzymanie ciągłości oferty pomocowej. Dlatego też, z troski o dostępność naszej pomocy skierowanej do tych, których nie stać na korzystanie z odpłatnych usług oraz z chęci dotarcia do nowej grupy odbiorczyń, zdecydowałyśmy się po dwudziestu latach działalności nieodpłatnej wystąpić również z ofertą odpłatną. Dochody z tej działalności będą w 100 procentach przeznaczone na działalność statutową, czyli pomoc dla kobiet i ich dzieci. Jeśli nie jest Ci obojętne na jaki cel będą przeznaczane dochody z warsztatów, w których uczestniczysz i chcesz wesprzeć inne kobiety, skorzystaj z naszej oferty. 
 

Przyjdź do nas i zapisz się na warsztaty prowadzone w „ACH” Akademii Rozwoju Osobistego dla Kobiet ( https://www.facebook.com/ACH-Akademia-Rozwoju-Osobistego-dla-Kobiet-731074493679651/) działającej przy Centrum Praw Kobiet. Pamiętaj! Zmiany trzeba starannie zaplanować i konsekwentnie wprowadzać w życie. Możesz to zrobić sama, ale łatwiej ci będzie i więcej osiągniesz w grupie, przy pomocy specjalistów i innych kobiet. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Jesteśmy po to, żeby ci pomóc! 

Zachęcamy także wszystkie kobiety zainteresowane ofertą Akademii Rozwoju Osobistego do rozwijania we współpracy z nami powstałej przy Centrum Praw Kobiet inicjatywy nastawionej na wspieranie w realu oraz w przestrzeni internetowej działań samopomocowych. Osoby zainteresowane prosimy o zarejestrowanie się na stronie: http://samopomocbabska.cpk.org.pl/. Chcemy aby strona ta i organizowane spotkania w realu były przestrzenią, w której kobiety będą mogły dzielić się nie tylko troskami, ale również radościami wynikającymi z własnego rozwoju i nabywanych umiejętności, gdzie będą mogły wspierać się wzajemnie i okazywać sobie solidarność.

Newsletter

Chcę otrzymywać wiadomości dotyczące aktywności w poszczególnych programach Centrum Praw Kobiet

Materiały promocyjne

Ministerstwo Sprawiedliwości
Miasto Stołeczne Warszawa
Fundacja Kronenberga
Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Ambasada USA w Warszawie
Daphne Programme
Bank BPH
Miasto Żyrardów
Miasto Gdańsk
Miasto Wrocław
Miasto Świdnica
Urząd Miasta Łódź
Europejski Fundusz Spójności
Norway Grants
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej